CNC Parts, Fanuc, Mitsubishi, Switch Mode Power Supply
Meanwell DRT-480-24 SMPS POWER SUPPLY
| Output Voltage (V DC) | 24V |
| Output Voltage | 24V DC |
| Output Current (A) | 5A |
| Output Current | 5A |
| Output Power (W) | 120W |
| Brand | Meanwell |
| Output Power | 120W |
| Type | Meanwell DRT-480-24 |
| Input Voltage (V AC) | Universal AC |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Number of Outputs | Single |
| Housing | Enclosed |
| Features | PFC Function |
| Series / Family | LRS |
| Usage | Industrial Automation |
| Availability | In Stock |






Reviews
There are no reviews yet.