CNC Parts, Fanuc, Fuse, Mitsubishi
Fuse A02B-0236-K100 Fanuc
| Fuse Type | HRC Fuse |
| Series | Fanuc 0i |
| Current Rating | 500 mA |
| No Of I O Points | 16 I O |
| Voltage Rating | 32 V |
| Input Voltage | 100 240 V AC |
| Time Characteristic | Fast Acting |
| Breaking Capacity | 35 A |
| Communication Port | Ethernet |
| Body Material | Glass |
| Program Memory | 64 KB |
| Application | CNC Machine |
| Mounting Type | Rack Mount |
| Display Type | Without Display |
| Warranty | 3 Months |
| Availability | In Stock |
A02B-0236-K100 FANUC fuse designed to protect CNC systems from overcurrent, ensuring safe operation and reliable performance of electrical circuits.






Reviews
There are no reviews yet.