CNC Parts, Fanuc, Mitsubishi, Motherboard/PCB/Fanuc Card, Switch Mode Power Supply
Fanuc A20B-2000-0170 FANUC CONTROL PCB
| Board Type | Double Sided |
| Model Series | Series 0i |
| Board Thickness | 0.8 mm |
| Copper Thickness | 1 oz |
| Input / Output Configuration | 8I / 😯 |
| Material | CEM 1 |
| Surface Finish | HASL Leaded |
| Min Track Width | 8 mil |
| Power Supply | 12 V DC |
| Communication Interface | DeviceNet |
| BRAND | FANUC |
| MODEL NUMBER | A20B-2000-0170 |
| Availability | In Stock |
- 0-C Master Board in stock.
- 32 bit main PCB (half size).
- FS-0MC, FS-0TC, FS-0MD, FS-0TD.
- Exchange, Surplus, Testing and Repair.






Reviews
There are no reviews yet.