Bearing, CNC Parts
6204ZZC3 NSK BALL BEARING
| Bore Size | 15 mm |
| Bearing Series | 6200 |
| Bearing Type | Angular Contact Ball |
| Width | 7 mm |
| Outer Diameter | 32 mm |
| Seal Type | ZZ Metal Shield |
| Bearing Number | 6204ZZC3 NSK |
| Flanged Outer Ring | THICK |
| Extended Inner Ring | THICK |
| Thickness | 6204ZZC3 |
| Corrosion Resistance | 6204ZZC3 |
| Packaging Type | 6204ZZC3 |
| Material | Bearing Steel |
| Type | STEEL |
| Availability | In Stock |






Reviews
There are no reviews yet.